Taaskasutatavad bambuspadjad on õrnad nii Sinu naha kui keskkonna vastu

Korralik näopuhastus on meie igapäevase ilurutiini üks alustalasid, kuid selle protseduuriga kaasneb ka pealtnäha märkamatu, kuid keskkonnale väga oluline mõjur – ühekordsed puuvillased vatipadjad. Neid on küll mugav kasutada, kuid nende eluiga on kahetsusväärselt lühike, mis teeb neist esmapilgul süütutest abivahenditest ühed suurimad keskkonnasaastajad.

Võta hetk ja mõtle, mitu ühekordset vatipadjakest Sinul kulub? Äsja puhastasid nägu, kasutasid toonikut, eemaldasid küünelakki või tupsutasid haava? Kui päevas kulub 2-4 vatipatja, siis lihtne arvutus näitab, et keskmiselt võib inimene kohe peale kasutust saata prügikasti poole aastas ligi 1400 padjakest – päris mõtlemapanev number. Lisaks koosneb enamik ühekordselt kasutatavaid meigieemaldusvahendeid märkimisväärsest kogusest plastikust, mille lagunemine looduses võib võtta sadu aastaid. Seega, vähem äravisatud vatipatju võrdub vähem prügi.

Lisaks kiiresti tekkivale, kuid aeglaselt lagunevale jäätmele käib vatipatjade tootmine puhta vee arvelt. WWF-i (World Wildlife Organization) andmetel läheb ühe kilogrammi puuvilla tootmiseks, millest saab tavaliselt ühe valge T-särgi, sama palju vett kui joob inimene kolme aasta jooksul. Küll aga kanname me ühte T-särki loodetavasti rohkem kui üks kord, seega võib vaid ette kujutada, kui palju vett ühekordsete vatipatjade tootmiseks kulub.

Puuvillast vatipadjad sisaldavad rohkelt pestitsiide

Suure puuvilla nõudluse tõttu nii moe- kui ilutööstuses kasutatakse selle taime kasvatamisel ääretult palju taimemürke ja väetisi, et tõrjuda putukaid, seenhaiguseid ja umbrohtu. Selleks, et puuvillapallist saada aga ilusad, valged ja ümmargused vatipadjad läheb tarvis omajagu keemilist töötlust ning pleegitamine muudab vatipadjad bioloogiliselt mitte lagunevaks. Seega on tõenäoline, et poes müügil olevatel suhteliselt odavatel vatitornidel leidub kahjulikke pestitsiidijääke ja pleegitamisel eralduvaid sünteetilisi kemikaale. See kõik võib aga sattuda naha kaudu kehasse. Lisaks kurnab pestitsiidide kasutamine mulda, reostab kohalikke veeteid ja võib avaldada kohutavat mõju põllukultuuride pihustamise eest vastutavate inimeste tervisele. Keemilised jäägid on ka põhjus, miks soovitatakse näiteks uut T-särki või teksaseid enne kasutamist pesta.

Üks bambuskiust padi on võrdne keskmiselt kuni 300 ühekordse puuvillase vatipadja kasutamisega.

WWF-i tekstiili ja puuvilla suuna esindaja Laila Petrie soovitab asendada ühekordselt kasutatavad ilutooted korduvkasutatavatega. Lisaks vähendada jäätmeid ja otsida alternatiive, mis on valmistatud ringlusse võetud materjalidest.

3 põhjust, miks eelistada korduvkasutatavaid bambuskiust vatipatju

Bambusest meigieemalduspadjad 10 tk

  • Taaskasutatavad puhastuspadjad tekitavad vähem jäätmeid

Minteli agentuuri uuringute kohaselt kasutab 47% naistest regulaarselt ühekordselt kasutatavaid näolappe ja vatipatju. Enamik ühekordselt kasutatavaid meigieemaldusvahendeid ei koosne isegi puuvillast, vaid märkimisväärsest kogusest plastikust, mille lagunemine võib võtta sadu aastaid.

Seega, ühekordsete puuvillapatjade asendamine korduvkasutatavate näopadjakestega aitab oluliselt vähendada prügimäele jõudvat olmejäätmete hulka. Üks korduvkasutatav padi võrdub keskmiselt kuni 300 ühekordse puuvillase padjakese kasutamisega.

  • Bambuskiust padjakesed on naha vastu sõbralikud

Korduvkasutatavad näopadjad on pehmed ja nahasõbralikud. Bambuskiust padjakesed eemaldavad õrnalt, kuid tõhusalt mustuse ja rasu. Neid saab kasutada sadu kordi ning peale kasutamist pesta seebiga puhtaks või visata pesumasinasse. Thorma bambusviskoosist vatipadjad ei põhjusta nahaärritusi just sellepärast, et on pehmemad kui tavalised ühekordsed vatipadjad. Need sobivad suurepäraselt tundlikule nahale, olles hüpoallergeensed.

Bambust on lihtne kasvatada kuna see kasvab hästi ka kemikaale-pestitsiide lisamata, vajab vähe vett ning on seetõttu kiiresti taastuv ressurss. Sellest, miks bambus on roheline kuld, saad lähemalt lugeda SIIT!

  • Bambuspadjad säästavad raha ja aega

Korduvkasutatavate toodete valimine nõuab küll esmalt pisut suuremat väljaminekut, kuid tasub end ära nii rahakoti kui keskkonna arvelt. Bambusest meigieemalduspadjad on mõned eurod kallimad kui ühekordsed padjakesed, kuid teenivad Sind kuid. Need on õhukesed, kuid vastupidavad ega ima endasse üleliigselt meigieemaldajat. Pealegi ei pea sa enam poodi tõttama kui vatipadjad otsas.

Thorma pehmest bambusforteest padjakesed on masinpestavad sobides suurepäraselt meigi või näomaskide eemaldamiseks, kreemide määrimiseks ja naha õrnaks koorimiseks.

On selge, et igapäevased paremad valikud aitavad meil elada õnnelikumalt, säilitada looduslikku mitmekesisust ja hoida nii iseennast kui keskkonda. Miks siis mitte alustada rohelisemate valikutega juba täna.

 

 

 

 

 

Thorma korduvkasutatavad bambuspadjad on valmistatud 80% bambusviskoosist ja 20% orgaanilisest puuvillast. Komplekti kuulub 10 korduvkasutatavat bambuspatja ja võrkkott, mis teeb hoiustamise ja masinpesu väga mugavaks.

 

 

 

 

 

 

 

Allikad: elle.com, worldwildlife.org, mintel.com, babame.com