Kõik, mida pead teadma bambusrätikute hooldusest

Bambusrätikud

Kellele ei meeldiks pärast mõnusat dušši, vanni või saunaõhtut kuivatada end pehmesse rätikusse? Bambusrätikute valiku leiad meie e-poest.

Bambusrätik sinine

Bambusrätikud on väga pehmed ning looduslikult antibakteriaalsed.

Bambusrätikute eelis tavaliste puuvillaste rätikute ees on ka see, et need kuivatavad niiskuse Su nahalt kiiremini. Mõningate uuringute kohaselt isegi kuni neli korda kiiremini. Pole vaja hõõruda, vaid lihtsalt õrnalt vajuta rätikuga nahale, n-ö tupsuta ning oledki kuiv!

Bambusrätikute hooldamine on lihtsamast lihtsam. See sarnaneb vägagi puuvillast valmistatud rätikute hooldamisele, kuigi veidi õrnem kohtlemine tuleb kasuks, kui soovid, et rätikud kauem kestaks. Järgnev juhend aitabki kaasa sellele, et Sinu bambusrätik kaua pehme püsiks.

PESU

Esimene pesu peaks olema enne kasutamist ning lihtsalt sooja veega, see eemaldab rätikust kõik, mis sinna üldse tootmisjärgselt sattuda võis. Samuti tugevdab see kanga kiude ja ennetab hargnemist.

Nagu ka teisi rätikuid, võiks ka bambusrätikut pesta vähemalt korra nädalas või iga 3-5 kasutuskorra järel. Trennijärgselt pesemiseks kasutatavaid rätikuid iga kasutuskorra järel. Samuti neid, millele satub ükskõik, milliseid kehavedelikke.

Bambuskiust saunalina lux beež
Liigne päikesevalgus lõhub bambuskiudu

Bambusrätikuid pese teistest eraldi ning maksimaalselt 30 kraadi juures. Kuna bambus on looduslikult antibakteriaalne Kasuta õrna pesu tsüklit ning võimalikult naturaalset pesuvahendit. Väldi neid, kus on sees kunstlikud valgendajad või pesupehmendajad.

Enamik plekke tuleb loodussõbraliku pesuvahendiga kenasti välja ning rätikute eelnev leotus pole vajalik. Samas on tõesti asju, mida pesus välja ei saa, näiteks Tabasco kaste või ka mõned tugevad mahlad näiteks granaatõun või jõhvikas.

KUIVATAMINE

Parim on lasta neil värske õhu käes kuivada. Tuppa ja kappi tuleks panna kohe, kui need on täiesti kuivad. Liigne päikesevalgus ja kuum õhk lõhub bambuskiudu. Jah, bambusrätikuid võib kuivatada ka kuivatis, kuid ainult kõige madalamal kuumusel ning kuivatist tuleks need välja võttta kohe, kui need on kuivad. Vastasel juhul saavad nad liiga palju kuuma ning muutuvad jäigaks.

VALGENDAMINE

Mitte mingil juhul! Ükskõik, milline valgendaja kahjustab bambuskiudu.

PESUPEHMENDAJAD

Puudub vajadus ning ei soovita ka. Kui tahad, et bambusrätik oleks eriliselt pehme ja kohev, kasuta parem seda nippi: lase neil kuivada värske õhu käes, kuniks nad on ainult õrnalt niisked ja seejärel pane nad kõige madalamal kuumusel kuivatisse, kuid ainult vähekeseks. Pöörlev funktsioon on see, mis rätiku n-ö kohevaks ja pehmeks klopib.

KIUD

Rätikutega juhtub tihti, et mõni kiud muutub lõdvemaks või niit ripneb. Esialgu on see märkamatu, aga kui juba pikka niiti näed, siis ei teagi, mida peale hakata. Ega muud midagi kui lõika kääridega ettevaatlikult see lahtine niit ära, rätiku muud omadused sellest ei muutu.

PEHMUS

Sõltumata sellest, millest rätik on valmistatud, on neil oht aja jooksul karedaks ja jäigaks muutuda. Peamiselt kahel põhjusel.

Bambusrätik roosa, bambusrätikute hooldus on lihtne.
Bambusrätiku pehmuse tagab õige hooldus
  • Liigne pesuvahend. Üsna sage põhjus ka nt puuvillarätikute puhul on see, et pesuvahendit ja -pehmedajat on kasutatud liiga palju korraga ning see on ladestunud kanga kiuduesse. Tegelikkuses ei vaja ükski rätik mingeid pesupehmendajaid ning ka pesuvahend peaks olema võimalikult õrn. Kas teadsid, et rätikutele tuleb panna poole vähem pesuvahendit kui tavalisele pesule ja see on ka põhjus, miks rätikuid tuleks alati ülejäänud pesust eraldi pesta. Liigse pesuvahendi probleemi lahendab enamasti korralik loputus.
  • Liigne kuivatamine. Kui rätikud jäävad liiga kauaks nöörile, siis päikesevalgus ja kuumus kahjustavad kangakiude ja see muudabki rätiku kangemaks ja karedaks. Rätikute puhul on hästi oluline, et need võetaks nöörilt või kuivatist kohe, kui need on kuivad.

HOIDMINE

Kõige parem koht rätikutele on jahe ja kuiv koht. Bambusrätikute ja linaste riiete hoidmistingimused on üsna sarnased. Kõige loogilisem koht rätiku jaoks on küll vannituba, kuid tegelikkuses on see kõige halvem koht bambusrätiku hoidmiseks üldse. See on niiske, mis tähendab, et rätikus võivad hakata vohama bakterid ning isegi hallitus, mis esialgu pole silmaga nähtav. Samuti on kangakiududele kahjulik kuuma veega kaasnev niiskus ning temperatuuritõus. Väldi kohti, mis asuvad radiaatori, küttekeha, ventilatsiooni või soemüüri lähedal.

VÄRV

Sinu rätikute värv peaks ajas ilusti vastu pidama, aga mõned kemikaalid nagu valgendid või vesinikperoksiid, hambapasta ning hambavalgendit ning bensoüülperoksiid kahjustavad värvi. Hoia oma rätikud nendest ühenditest eemal ning värvimure peaks olema lahendatud.

Bambus oma loomult on vastupidav ning tugevaid kemikaale meie rätikute valmistamisel ei kasutata, seega kui neid rätikuid õigesti pesta ja hoiustada, peavad need ajale kenasti vastu. Bambuse loomulik värv on sarnane mandlile ja pärlile. Mõnel määral sõltub rätiku pehmus ka värvist, kuid kõik värvid, mida meie rätikute valmistamisel kasutatakse, on inimesele ja loodusele kahjutud.

TRIIKIMINE

Unusta ära! Bambusrätiku muudab naha vastas luksuslikuks just see kohev kiud, kuid triikimisega kaasnev kuumus hävitab selle kohevuse ja pehmuse.

organiclifestyle.com